105490

Pārstāv skolu vizuālo pētījumu konkursa otrajā kārtā
26.03.2019


Bauskas Mūzikas un mākslas skolas audzēknes Elizabete Rūta Spruntule, Evelīna Burmistrova, Marta Tēraude un Viktorija Zubova 23. martā piedalījās Latvijas mākslas skolu valsts konkursa „Dabas objektu vizuāls pētījums” otrajā  kārtā. Konkurss Pierīgas reģiona dalībniekiem notika Rīgas Dizaina un mākslas vidusskolā. Vienlaikus tas risinājās arī Rēzeknē, Valmierā un Liepājā. Otrās kārtas rezultātus žūrija paziņos 10. aprīlī. Valsts konkursu Latvijas profesionālās ievirzes mākslas un dizaina izglītības programmu audzēkņiem ik gadu organizē Latvijas Nacionālais kultūras centrs sadarbībā ar Kultūras ministriju, Rīgas, Vidzemes, Kurzemes un Latgales dizaina un mākslas vidusskolām. 

Šajā mācību gadā konkursa tēma bija ļoti saistoša. Pirmā semestra mācību stundās skolēni  padziļināti vēroja, pētīja, attēloja un aprakstīja visdažādākos  dabas objektus. BMMS 1. – 6. klašu audzēkņus konkursam gatavoja skolotājas Mārīte Šulce, Signe Pansova, Olita Dzelzkalēja, Aija Ušerovska un Iveta Līdere. Katrā nodarbībā uzmanības centrā bija lapas, ziedi, dārzeņi, augļi, čiekuri, kastaņi. Konkursa noteikumi paredz, ka pētījumā jāizmanto tikai reāli  dabas objekti, nevis  fotoattēli. Jauna nianse valsts konkursu ierastajā praksē bija aprakstu veidošana par izpētes procesā gūto pieredzi, atklājumiem, pārsteigumiem. Visi pirmajā semestrī veiktie vizuālie pētījumi ir eksponēti BMMS mākslas nodaļas telpās Dārza ielā.
 

 Konkurss ŗisinājās divās kārtās. Pirmais posms līdz šī gada 15.februārim notika Latvijas mākslas skolās. Vietējā žūrijā darbojās BMMS trīs pedagogi un pieaicinātā pārstāve Signe Potaša – Iecavas Mūzikas un mākslas skolas skolotāja. Katrā vecuma grupā ( tās pavisam bija četras), tika nosaukti veiksmīgāko darbu autori, bet otrajai kārtai izvirzīti četri vislielāko punktu skaitu ieguvušie audzēkņi. Martai Tēraudei, Elizabetei Rūtai Spruntulei, Viktorijai Zubovai un Evelīnai Burmistrovai 23.martā Rīgas Dizaina un mākslas vidusskolā bija jāveic jauns pētījums. Tam tika atvēlētas četras stundas. Meitenes uz Rīgu aizveda savus BMMS godalgotos darbus, ko tagad var aplūkot konkursa otrās kārtas dalībnieku pētījumu izstādē Dizaina un mākslas vidusskolā. Līdzīgas ekspozīcijas 23. martā  atvēra arī Liepājā, Rēzeknē un Valmierā. 

Pēc uzdevuma veikšanas konkursa rīkotāji otrās kārtas dalībniekiem piedāvāja kultūras programmu – ekskursiju Rīgas Dizaina un mākslas vidusskolā un muzeja apmeklējumu.  

Valsts konkursa „Dabas objektu vizuāls pētījums” noslēguma seminārs Latvijas mākslas skolu pedagogiem no 26. līdz 27. aprīlim notiks Vecumnieku Mūzikas un mākslas skolā un Latvijas Nacionālajā kultūras centrā. Tajā tiks analizēta konkursa norise. Vecumnieku Mūzikas un mākslas skolā, kā arī Vecumnieku tautas namā 26. aprīlī atklās konkursantu darbu izstādi. Seminārā piedalīsies arī Bauskas, Rundāles, Iecavas, Vecumnieku mūzikas un mākslas skolu pedagogi. 
 
      Atpakaļ
Kalendārs
<< Maijs 2020 >>
POTCPSSv
123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031