Prieks par starptautiskā konkursa „Lidice 2019” laureātēm
09.10.2019


      Bauskas Mūzikas un mākslas skolas (BMMS) šī gada absolventes Kristiāna Kalle un Elvita Brūvere ir kļuvušas par 47. Starptautiskā bērnu mākslas konkursa laureātēm un ieguvušas atzinību. Konkurss ik gadu notiek Čehijas pilsētā Lidicē.

      Patīkamo ziņu skola nesen saņēma no Čehijas Republikas vēstniecības Latvijā. Meitenes, viņu skolotājas un vecākus vēstniecība aicina 29.oktobrī ierasties apbalvošanas ceremonijā Rīgas domē. Konkursa darbus Kristiāna un Elvita izstrādāja iepriekšējā mācību gadā priekšmetā ”Kompozīcija” skolotājas Signes Pansovas vadībā. Tad viņas bija BMMS 6. klases audzēknes. 

      Stāsta skolotāja Signe Pansova: „Starptautiskā bērnu mākslas 47.konkursa „Lidice 2019” organizatori sadarbībā ar UNESCO pērn bija izvēlējušies tematu „Ķīmija”. Ar to ir saistīta ikkatra cilvēka ikdiena, sākot no sadzīves līdz svētku uguņošanai. Turklāt šogad īpaši tiek pieminēts slavenais ķīmiķis Dmitrijs Mendeļejevs, jo paiet 100 gadu, kopš viņš sastādīja ķīmisko elementu periodisko tabulu. Mani audzēkņi kompozīcijas stundās risināja tēmu „Uguns”. Katrs izgatavoja planšeti, uz melna fona atainojot krāsu mācības ļoti nopietnu uzdevumu - tika veidotas uguns liesmu pārejas no paša gaišākā toņa līdz vistumšākajam. Katrs audzēknis to interpretēja atšķirīgi. Elvitas darbā atspoguļojās sevišķi bagātīgs krāsu spektrs, bet Kristiānas kompozīcija bija maiga un niansēta. Man ir neizsakāms prieks, ka prestižajā konkursā skolnieču darbi tika ievēroti un atzinīgi novērtēti. Esmu sazinājusies ar meitenēm, kuras tagad turpina izglītošanās Rīgā, un aicinājusi abas ierasties uz Čehijas vēstniecības rīkoto apbalvošanas ceremoniju. Es 29.oktobrī esmu nolēmusi braukt uz izglītības iestādi, kurā Kristiāna un Elvita mācās, un lūgt skolas vadību laureātēm ļaut apmeklēt apbalvošanas pasākumu.” 

      Konkursa rīkotāji informē, ka šopavasar no Latvijas tika iesūtīti 532 darbi, bet apbalvojumus ieguva 39 autori. No viņiem septiņi saņems augstāko vērtējuma medaļu, bet 32 - goda rakstus (šo laureātu vidū arī Kristiāna Kalle un Elvita Brūvere). Katru gadu konkursa rīkotāji saņem daudzus tūkstošus bērnu darbu, tādēļ vērtēšana ilgst vairākus mēnešus. 

      Starptautiskais konkurss Lidicē ir viena no vērienīgākajām jauno talantu mākslas skatēm, kurā piedalās bērni un jaunieši no visas pasaules. BMMS Mākslas nodaļas audzēkņi konkursā piedalās regulāri. Ik gadu rīkotāji izdod biezus katalogus ar konkursa laureātu darbu reprodukcijām, ko nosūta visām dalībskolām. Bērniem tā ir  lieliska iespēja ieraudzīt  līdzaudžu interpretācijas, bet skolotājiem - vērtēt kolēģu pieeju un rast impulsu jaunām idejām.         

Ielādēju... 
      Atpakaļ
Kalendārs
<< Maijs 2020 >>
POTCPSSv
123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031