Izcilas koloristes personālizstāde Mākslas skolā
26.09.2019

Bauskas mūzikas un mākslas skolas (BMMS) mākslas nodaļas zālē darbdienās ikviens var aplūkot gleznotājas un mākslas pedagoģes Vitas Beikertes personālizstādi „Piederība”. Kolekcijā ir abstraktas kompozīcijas. Darbi pārsteidz ar ārkārtīgi bagātīgu, niansētu kolorītu un vieglu, vibrējošu tekstūru. Katrā gleznā var nolasīt neskaitāmas toņu nianses.

Vitas darbi lieliski ilustrē pazīstamā gleznotāja Alekseja Naumova bieži atkārtoto prātulu, ka mākslas darbos skatītāji pat nedrīkst nojaust autora piepūli. Gleznotāja ir piedalījusies gandrīz visos plenēros „Bauskas vasara”, viņas darbi tikuši eksponēti grupas izstādēs Bauskas muzejā, savulaik viņai bija arī personālizstāde galerijā „Meistars Gothards” Bauskā. Piedalījusies daudzās citās izstādēs Latvijā, bet Vitebskā (Baltkrievija) saņēmusi M. Šagāla mākslas centra balvu.

BMMS mākslas nodaļas 5. kursa audzēkņi radošā nodarbībā mēģināja veidot V. Beikertes izstādes aprakstus. Katrs izvēlējās vienu darbu un tajā iedziļinājās. Oktobrī ir paredzēta skolēnu un citu interesentu tikšanās ar mākslinieci.

V. Beikerte dzīvo un strādā Ogrē, bet Salaspilī vada mākslas terapijas nodarbības. Jaunībā viņa darbojās Rundāles pils un Rīgas Pēterbaznīcas restaurācijā. Viņai ir arī koktēlnieces kvalifikācija.

<< Oktobris 2019 >>