Bērnu grāmatu ilustrāciju izstādē Mākslas skolā
12.12.2019

Bauskas Mūzikas un mākslas skolas (BMMS) Mākslas nodaļas zālē gan maziem, gan lieliem ir vērts aplūkot brīnišķīgu izstādi. Tā ir scenogrāfes Ievas Jurjānes ilustrēto bērnu grāmatu „Pūces svinības” un „Čarlīzes deguns” ekspozīcija ar komentāriem pie katra zīmējuma. Patiess baudījums acīm un izjūtam.

Grāmata „Pūces svinības” izdota pirms dažiem gadiem un, šķiet, ir interesantākais un  labākais mazu bērnu ceļvedis mūsu Operas  skatītajiem redzamajā pasaulē un aizkulisēs. Ieva Jurjāne, jau daudzus gadus strādājot par Latvijas Nacionālās operas teātra  scenogrāfi,  bērniem saprotamā, vizuāli izteiksmīgā, dinamiskā un neparastā valodā stāsta par Operas namu. Tāds ilustrēts izdevums jaunajiem lasītājiem par Nacionālo operu Latvijā  ir vienīgais.

Protams, neskaitot pūci, ilustrācijās vēl ir daudz citu interesantu dzīvnieku un putnu tēlu darbībā, arī Operas solistu, kas bērniem palīdz apjaust šī it kā neaizsniedzamā  nama  pavisam reāli eksistējošo ikdienu. Īstenībā „Pūces svinības” ir gan neparasti skaista, gan  izglītojoša grāmata.

Otras grāmatiņas ” Čārlīzes deguns” ilustrācijas var aplūkot gan izstādes skicēs, gan izdotajā grāmatā. Tā atrodas izstādē uz maza galdiņa. Diemžēl ” Pūces svinības” nevienā veikalā vairs neizdevās atrast, atklāj izstādes iniciators BMMS Mākslas nodaļas vadītājs Ainārs Pastors.

Apmeklēt izstādi Mākslas nodaļas pirmā stāva zālē īpaši aicinām vecākus, kuri vakaros pēc mākslas stundām gaida bērnus. Reti kad ir iespēja palūkoties uz ilustrēto grāmatu tapšanas sākumposmu, bet Ievas Jurjānes izstāde ir tieši tāda. Mīļa, sirsnīga, veidota tādā vizuālās izteiksmes valodā un vārdos, kādos ikdienā uzrunājam ģimenes locekļus.

<< Janvāris 2020 >>