Skolotāji piedalās izglītojošā ekskursijā
14.10.2019

Bauskas Mūzikas un mākslas skolas pedagogi 11.oktobrī piedalījās izglītojošā ekskursijā. Viņi apmeklēja Vecumnieku novada Bārbeles zēnu pamatskolu, starptautisko bērnu keramikas konkursizstādi Biržu (Lietuva) kultūras centrā un Biržu reģionālo dabas parku.

Ar Bārbeles zēnu pamatskolas darbību kolēģus iepazīstināja dabaszinību skolotājs Agnis Bušs. Skolā, kas ir 2018.gadā dibināta privāta izglītības iestāde, mācās 18 zēni, bet bērnudārzu apmeklē 12 audzēkņi. Bērnudārzs ir skolas struktūra.

Visi 12 pedagogi ir brīvprātīgie, viņu vidū nav vietējo. Arī audzēkņi galvenokārt ierodas no citiem Latvijas reģioniem. Visi pedagogi Bārbelē dzīvo pastāvīgi, skolā viņiem ir dzīvokļi. Agnis Bušs, kura profesija ir ornitologs, pirms diviem gadiem ar ģimeni pārcēlās un Rīgas. Divi viņu dēli mācās Zēnu pamatskolā, bet meita apmeklē bērnudārzu, ko vada Agņa dzīvesbiedre.

Skolas darbību nosaka princips, ka noteiktā vecuma posmā zēnu un meiteņu izglītošanā ir nepieciešama atšķirīga pieeja. Tradicionālajā izglītības sistēmā zēni it kā paliek ēnā, jo meitenes ir centīgākas, labāk motivētas mācīties un izkopt spējas. Zēnu skolas ideju ir izlolojis priesteris Andrejs Mediņš, lai radītu piemērotu vidi jauno vīriešu izaugsmei par daudzpusīgām, rīcībspējīgām un atbildīgām personībām.

Agnis Bušs uzsvēra, ka obligāts nosacījums skolā ir tēvu iesaistīšanās skolas dzīvē. Reizi nedēļā tēviem ir jāpiedalās dēlu mācību stundās, interešu nodarbībās un jāpalīdz citās ikdienas norisēs. Ja bērns aug nepilnā ģimenē, tad šo pienākumus veic krusttēvi vai vectētiņi.

Neierasts interešu izglītības piedāvājums zēniem ir mazā aviācija. Skolai sadarbojoties ar Civilās aviācijas aģentūru, ir iegādāti trīs aviosimulatori. Instruktora vadībā skolēni reizi nedēļā apgūst lidmašīnu virtuālo vadīšanu. Nākotnes ieceres ir saistītas ar vieglo lidaparātu reālu pilotēšanu. Teritorijā ierīkos skrejceļu un lidlauku, bet lidmašīnu Bārbeles skolai būvē Aivars Grahoļskis - Latvijas aviācijas leģendāra personība. Par Bārbeles zēnu pamatskolā redzēto mūzikas un mākslas pedagogiem bija atšķirīgas pārdomas un izjūtas.

Biržu kultūras centrā Bauskas skolotājus sagaidīja Biržu Mūzikas un mākslas skolas mākslas nodaļas vadītāja Ramute Petronīte un Starptautiskās bērnu keramikas konkursizstādes „Mans visradošākais darbs” kuratore Gražina Visockiene. Izstādē piedalās 13 skolas - arī Bauskas Mūzikas un mākslas skola (BMMS). Žūrijas diplomi tika piešķirti mūsu skolas absolventēm Inai Jajus un Betijai Upelniecei, kā arī viņu skolotājiem Laimai Grigonei un Nikam Edušam - bijušajam veidošanas pasniedzējam. Diplomus saņēma BMMS direktores vietnieks Ainārs Pastors. Baušķenieki ar interesi aplūkoja Lietuvas bērnu keramikas un mazo formu tēlniecības darbus. Savukārt Ramute Petronīte priecājās par Bauskas mūzikas un mākslas skolas un Aizkraukles mūzikas un mākslas skolas atsaucību, piedaloties izstādē..

Biržu kolēģi, kuriem ir ilggadēja radoša sadarbība ar BMMS mūzikas nodaļu, 16.oktobrī ieradīsies Bauskā, lai piedalītos BMMS rīkotās konkursizstādes „Pils. Sēta. PilSēta” atklāšanā un laureātu apbalvošanā. Biržu mūzikas un mākslas skolas audzēkņi ir sagatavojuši koncertprogrammu.

Mājupceļā skolotāji apmeklēja jauno neparastas formas Kirkilu skatu torni Biržu reģionālajā parkā. No tā ir pārredzami karsta kriteņu vairāki ezeri. Pēc tam grupa iegriezās Sodelišķu muižā, kura teritorijā atrodas Baltijā lielākās retro automašīnu, motociklu, divriteņu un lauksaimniecības tehnikas ekspozīcija, kā arī Ziemeļlietuvas lauku sētas ansamblis. Tas ir uzbūvēts mūsdienās pēc 20. gadsimta sākuma autentiskiem paraugiem. Latviski runājošas gides Jolantas vadībā baušķenieki piedalījās maizes cepšanā.

<< Decembris 2019 >>