106037

Skaistas sejas un mīļdzīvnieki jaunās izstādēs
25.04.2019


Bauskas Mūzikas un mākslas skolas (BMMS)  mūzikas nodaļā ( Upmalas ielā 5) 17. aprīlī  tika atvērtas BMMS mākslas nodaļas audzēkņu divas izstādes.

Vienu ekspozīciju - „Skaistās sejas”-  ir veidojuši BMMS skolotājas Olitas Dzelzkalējas audzēkņi mācību priekšmeta „Darbs materiālā” stundās. Izstāde ir   mācību darbu kolekcija, un tapusi vairāku gadu periodā. Skolēnu uzdevums bija izveidot dažādu laikmetu un stilu galvassegas, frizūras, rotas un aksesuārus, tās eksponējot plaknē un papildinot ar telpiskiem elementiem. Pirms tam tika pētīti modes vēstures sējumi, aplūkotas pazīstamu mākslas darbu reprodukcijas, stāstīts par mākslas stiliem. 

Pēc tam sekoja dažādu audumu , mežģīņu, mākslīgo kažokādiņu, eksotisku putnu spalvu  un pielāgotu rotu meklēšana. Renesanses laikmeta tērpos pērles, protams, nav īstas, bet galvenokārt no skolnieču mammu veciem krājumiem atnestas. Izstādes skaistās sejas ir ļoti maigas, romantiskas un sava laikmeta noskaņas atspoguļojušas.

Otra izstāde „Mazie brāļi patversmē” ir mācību priekšmeta „Mākslas vēstures pamati” ( skolotāja Aina Ušča)  ārpusstundu projekts, fokusēts uz sociālu tēmu – pamesto mājdzīvnieku aizsardzības problemātiku. Projektu īstenoja BMMS mākslas nodaļas 6. a klases astoņi  brīvprātīgie jaunieši. Viņi divreiz brauca uz Dzīvnieku aizsardzības biedrības „Ķepu ķepā” mītni Ozolnieku novada Salgales pagastā, lai skicētu bezmāju suņus un kaķus. Vairākums vēlējās savas skices pilnveidot un to  darīja galvenokārt brīvajā laikā. 

Plānots, ka BMMS izstāde „Mazie brāļi patversmē” būs ceļojoša. To paredzēts  eksponēt novada skolās un bibliotēkās. Daiga Sējēja, Bauskas novada vizuālās mākslas skolotāju metodiskās apvienības vadītāja, par šo ideju solīja informēt savus kolēģus. 
 
      Atpakaļ
Kalendārs
<< Oktobris 2019 >>
POTCPSSv
123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031