87599

Radošs atspēriens jaunam darba cēlienam
27.08.2018


Ceturtdienas rītā Bauskas Mūzikas un mākslas skolā Upmalas ielā tika sagaidīti viesi – Mūzikas un mākslas skolu pārstāvji no Gaujienas, Engures, Rīgas, Ulbrokas, Jelgavas, Vecumniekiem, Baldones un Rundāles. Šī nu jau par tradīciju kļuvusī augusta tikšanās dod iespēju kolēģiem gūt radošu iedvesmu pirms jaunā mācību gada. Pasākuma organizatore Anita Velmunska, sveicot viesus, vēlēja izbaudīt ne tikai vasaras pēdējo nedēļu, bet gūt prieku no sava darba. Ceturtdienas performances teorētiskajā daļā savu pasaules redzējumu demonstrēja vairākas spilgtas personības, kas spoži uzmirdzējušas dažādās mākslas, mūzikas un saskarsmes jomās.

Kā spilgts mūziķis un improvizators pārsteidza Eduards Grieznis. Viņš ir pianists, pedagogs Vecumnieku Mūzikas un mākslas skolā un Rīgas Doma kora skolā, komponists un lektors. Klātesošajiem bija iespēja ne tikai izbaudīt viņa iedvesmojošo klavierspēli, bet piedalīties sarunā ar pianistu. Sarunas tēma bija improvizācijas nozīme klavierspēles apgūšanā, mūsdienīga klavierspēles repertuāra atlase.

Personības izaugsmes trenere Sarmīte Šmite aicināja domāt pozitīvi, būt katram pašam, ieklausīties ne tik daudz pasaulē, cik sevī pašā. Mācīties, kā dzīvot viegli – tas ir grūti, secināja auditorija. Kā metode nelielai meditācijai tika izmantota Pateicības rakstīšana.

Glezniecības pasaulē ielūkoties ļāva māksliniece Īra Rozentāle. Klausītājiem bija iespēja ielūkoties viņas grāmatā „Glezniecība”. Šajā izdevumā ir ne tikai abstraktās mākslas meistares gleznu reprodukciju apkopojums, bet biogrāfisks vēstījums un pārdomas par mākslinieces mūžu.

Pirmo reizi performancē piedalījās Ulbrokas MMS pārstāvji, tāpēc tika uzklausīts šīs skolas direktores Vitas Pinnes iepazīšanās stāsts – saturīga prezentācija par skolas „rozīnītēm” un par to, kas īpašs tieši šai skolai, raksturojot radošas metodes, meklēja saknes Muzikālajam riču-raču. Izrādās, ka spēle nāk no Vecumniekiem, tad pielāgota Bauskai un nu jaunu dzīvi sākusi arī Ulbrokā.

Radošu aspektu pielietojums teorētisko priekšmetu apguvē- tāda bija Žannas Stankevičas  vadītās darba grupas tēma. Kā sarežģītas lietas apgūt, spēlējot spēles – terminu loto, cirku u.c. ar interesi klausījās vairāki mūzikas skolu solfedžo pasniedzēji.  Mājinieki saņēma  brīnišķīgu dāvanu- vienu jaunās spēles “Muzikālais cirks” eksemplāru.

Profesionālās ievirzes iestādes vadības darba aktualitātes tika apspriestas Bauskas MMS direktores A.Velmunskas vadībā. Kolēģi apmainījās domām par skolu akreditācijas niansēm, dalību dažādos projektos, jaunumiem profesionālās ievirzes iestādes dokumentācijas prasībās,  sadarbības iespējām dažādu pasākumu organizēšanā.

Pasākuma norisi atbalstīja biedrība  “Bauskai un mūzikai”, jo tika īstenots projekts sadarbībā  ar Zemgales plānošanas reģionu un Valsts Kultūrkapitāla fondu.

Kā pēdējā tikšanās daļa bija neformālas brīvdabas sarunas, kur visi kopā varēja baudīt pasākuma dalībnieku sagādātos kārumus Bauskas MMS Zaļajā klasē. Šīs daļas tēma laikam bija – vasara burciņā! Izrādās, ka mūzikas pedagogi un skolas darbinieki  ir radoši ne tikai profesionālajā jomā, bet ir  arī talantīgi un radoši kulināri, kas prot sadzirdēt arī dažādas garšu krāsas un notis…

A.Velmunska saka paldies visiem viesiem un lektoriem un skolas darbiniekiem par pozitīvo dienu, idejām un radošumu. Lai vasarā gūtais siltums un spēks ir enerģijas krājums kārtējam mācību gadam, iedvesmojot audzēkņus  un citam citu!

 

 

Pasākuma dalībniece Inga Briede 

Ielādēju... 
      Atpakaļ
Kalendārs
<< Septembris 2019 >>
POTCPSSv
1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30