Noslēdzies konkurss „Pils. Sēta. PilSēta”
22.10.2019

Bauskas pilī 16.oktobrī notika Latvijas mākslas skolu vizuālās mākslas konkursa  "Pils. Sēta. PilSēta" laureātu apbalvošana un darbu izstāde. Konkursu jau otro reizi rīko Bauskas mūzikas un mākslas skola (BMMS). Šī gada temats -  "Baznīca ainavā".

Konkursā piedalījās 16 mākslas profesionālās izglītības iestādes, bet noslēguma sarīkojumu pilī apmeklēja Engures, Mārupes, Jēkabpils, Aizkraukles un BMMS pārstāvji. Aizkraukles mākslas skolas audzēkņi konkursā piedalījās arī pērn. Skolas direktore Inese Dembovska pateicās Bauskas kolēģiem par iniciatīvu un uzsvēra, ka labprāt gaidīs uzaicinājumu arī nākamgad.

Veiksmīgāko mākslas darbu autori tika noteikti trijās vecuma grupās. Vidējā grupā žūrija piešķīra pa divām pirmajām, otrajām un trešajām vietām. Vairāki dalībnieki saņēma atzinības rakstus.

Jaunākajā vecuma grupā BMMS audzēknei Emīlijai Čužai ( skolotāja Signe Pansova) trešā vieta, bet Nikolai Maliničai (skolotāja Mārīte Šulce) un Leilai Žukauskai (skolotāja Signe Pansova) - atzinība. Vidējā grupā Milāna Uļanska (skolotāja Iveta Līdere) ieguva pirmo vietu, bet Renāte Bartkeviča (skolotāja Olita Dzelzkalēja) un Sabīne Varneviča (skolotāja Aija Ušerovska) - otro vietu. Atzinības rakstu saņēma Dārta Elīza Ezeriņa (skolotāja Olita Dzelzkalēja) un Arneta Hegenbarte Petrika (skolotāja Iveta Līdere). Vecākajā grupā pirmā vieta Unai Saukumai (skolotājs Ainārs Pastors), trešā vieta - Kristiānai Purviņai (skolotāja Iveta Līdere), bet atzinība - Kristeram Galvonam (skolotājs Ainārs Pastors).

Laureātu godināšanas ceremoniju Bauskas pilī atklāja Biržu mūzikas un mākslas skolas stīgu un pūšamo instrumentu klašu audzēkņu koncerts. Publikas īpašu sajūsmu izpelnījās skolēnu pūšamo instrumentu ansambļa uzstāšanās ar defilē elementiem. Sastāvā spēlēja arī jaunais, aizrautīgais pedagogs Prans Dapšausks. Sarīkojuma dalībnieki vēl noklausījās klarnetes, eifonija, saksofona solo un vijolnieču kvarteta sniegumu.

Vijoles spēles skolotāja Violeta Saboniene uzsver, ka Biržu jaunieši jau otro reizi piedalās koncertā Bauskas pilī, bet pedagogi ik vasaru apmeklē Kurzemes hercogu laika mūzikas un mākslas festivālu „Vivat, Curlandia!” BMMS un Biržu profesionālās izglītības iestādi vieno ilggadīga sadarbība, regulāri rīkojot audzēkņu koncertus abās pilsētās.

Interesantus radošos darbus konkursam piedāvāja Aizkraukles mākslas skolas, Jēkabpils mākslas skolas, Mārupes, Engures, Mālpils, Ventspils, Alojas, Vidzemes jūrmalas mūzikas un mākslas skolas jaunieši.
      Nākamgad konkursa „Pils. Sēta. PilSēta” tēma būs cita. BMMS direktore Anita Velmunska pateicas konkursa pastāvīgajiem atbalstītājiem - Bauskas novada pašvaldībai, kas ikvienam laureātam sagādāja mākslas nodarbībās izmantojamu piederumu komplektu, kā arī Bauskas pils muzejam, SIA „Strīķeri Bistro” un uzņēmumam „Bauskas alus”. Pašlaik laureātu zīmējumu izstāde ir eksponēta BMMS mākslas nodaļas vestibilā.

<< Decembris 2019 >>