106783

Mākslas absolventi izpaužas teicamos diplomdarbos
06.06.2019


Bauskas mūzikas un mākslas skolas (BMMS) Mākslas nodaļā 31.maijā notika izlaidums. Apliecības par profesionālās ievirzes skolas beigšanu vizuāli plastiskās mākslas programmā saņēma 18 audzēkņi.

Vispirms viņi publiski prezentēja savus diplomdarbus. Auditorijā bija absolventu vecāki, citi ģimenes locekļi, radi, draugi un skolotāji, kā arī Bauskas novada domes priekšsēdētāja vietnieks Voldemārs Čačs un Izglītības nodaļas vadītāja Māra Bauvare. Diplomdarbu ekspozīcija skolas zālē patiesi ir iespaidīga.

Prasmīgo pedagogu Olitas Dzelzkalējas, Laimas Grigones, Ivetas Līderes, Mārītes Šulces un Ainas Putniņas vadībā jaunieši izstrādāja noslēguma darbus vairākās jomās - veidošanā, zīmēšanā, tekstilā, audumu mākslā, datorgrafikā. Tam tika veltīts šī mācību gada otrais semestris. Daži diplomdarbi ir tik izcili, ka būtu pielīdzināmi mākslas vidusskolu absolventu veikumam. To uzsvēra veidošanas skolotāja - jaunā, Latvijā un arī pasaulē pazīstamā keramiķe  Laima Grigone - minēdama savu diplomandu Betijas Upelnieces un Mikusa Kampusa veikumu. Īpašu atzinību viņa veltīja arī Nikolasa Jansona filigrānajam darinājumam - ar rokām veidotai un apgleznotai pūces figūrai. 

Apbrīnojami šķita skolotājas Ivetas Līderes diplomandu Lauras Lakovičas - Lakovicas un Kristiānas Jasurēvičas funkcionālie objekti šūpuļtīkls un šūpuļkrēsls, kuros ļoti veiksmīgi izpaudās audumu dažādu struktūru,  konstrukcijas un dekoratīvo elementu vienotība. Savukārt stila un modes sintēze bija pārliecinoši apvienota skolotājas Olitas Dzelzkalējas diplomandu darbos. Tie bija autoru darināti nelieli manekeni ar pašu konstruētiem un šūtiem tērpiem. Divas absolventes (diplomdarba vadītāja Mārīte Šulce) zīmēja portretus. Uzslavas vērts ir Kristiānas Kalles darbs, kurā viņa attēloja Latvijas valdības triju ministru - dāmu - portretus. Savukārt Voldemārs Ezeriņš noslēguma darbu (vadītāja Aina Putniņa) izstrādāja datorgrafikā. Absolventu vecāki ļoti uzmanīgi sekoja prezentācijām, bet vēlāk sevišķi rūpīgi aplūkoja savu bērnu un viņu klasesbiedru diplomdarbus. 

Skolas beigšanas apliecības ar sirsnīgu, personisku novēlējumu katram absolventam pasniedza BMMS direktore Anita Velmunska, bet tējas krūzītes, ko rotā izglītības iestādes logo, dāvināja direktores vietnieks, mākslas programmas vadītājs Ainārs Pastors. Labākie audzēkņi saņēma pateicības rakstus par sasniegumiem mācībās un dažādos mākslas konkursos. Skolotājus aizkustināja 6.a klases absolventu kopīgais apsveikums un katram pedagogam sirsnībā pasniegtas rožu buķetes visdažādākajās krāsās. 

Izlaiduma vakarā stipri lija, tāpēc nācās mainīt tradīciju un fotografēties skolas zālē. Fotosesija noritēja lieliski. Prieks, ka daudzi absolventi vecākiem un radiem pēc tam ieinteresēti rādīja ne vien savus, bet arī klasesbiedru diplomdarbus, bet skolotāji neformālā gaisotnē varēja vēl plašāk pastāstīt par jauniešu nopietno attieksmi noslēguma darbu tapšanas gaitā.  

Šī gada diplomdarbus Mākslas nodaļas zālē Dārza ielā 9 kādu laiku vēl var aplūkot ikviens, taču drīz tie nokļūs autoru īpašumā. Skolā saglabāsies fotoattēli un procesa fiksācijas materiāli.

Paldies ģimenēm par interesi, pacietību, jauniešu mērķa apziņas stiprināšanu un uzmundrinājumu visos sešos mācību gados! BMMS Mākslas nodaļas beidzēji, kuriem ne vairāk kā  15, 16 gadu, ir inteliģenti, smalkjūtīgi, domājoši un radoši nākotnes sabiedrības locekļi. 

 

 

Ielādēju... 
      Atpakaļ
Kalendārs
<< Janvāris 2020 >>
POTCPSSv
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031