Jauns sākums
18.09.2017

Bauskas Mākslas skolā jaunais mācību gada atklāšanas sarīkojums notika 4. septembrī. Skolēnus un vecākus sveica  Bauskas Mūzikas skolas direktore un Mākslas skolas direktora pienākumu izpildītāja Anita Velmunska. Sarīkojumā Anita Velmunska un pedagogi sveica pirmklasniekus. Vairāki ir Mākslas skolas absolventu jaunākie brāļi vai māsas. Katru gadu interese par vizuālās un plastiskās mākslas pamatprogrammu palielinās, bet tik daudz pirmsklasnieku kā šogad jau sen nav ticis uzņemts. Šajā mācību gadā katrai klasei būs audzinātāji, lai nostiprinātu sadarbību ar bērniem un viņu ģimenēm. Audzinātāji būs atbalsta personāls gan skolēniem, gan vecākiem. Šo pienākumu veiks pedagogi Mārīte Šulce, Ainārs Pastors, Signe Pansova, Aija Ušerovska, Iveta Līdere un Olita Dzelzkalēja.

Sveikt Mākslas skolas personālu bija ieradusies Bauskas novada domes Izglītības nodaļas vadītāja Māra Bauvare. Viņa sacīja: ”Skolu apvienošana bija Mākslas skolas pedagogu iniciatīva. Domāju, ka tas  ir pirmais, veiksmīgais  solis ceļā uz laikmetīgas kultūrtelpas izveidošanu pilsētā, piesaistot arvien vairāk bērnu un jauniešu. Mākslas un mūzikas skolā ir milzīgs radošs potenciāls. Muzikālu sveicienu “krāsu mājas” audzēkņiem bija sagatavojušas Bauskas mūzikas skolas jaunās vijolnieces Ance Ūdre un Līga Vaivare, kā arī akordeona spēles virtuozs Emīls Upenieks.

Mākslas skolas pedagoģe Iveta Līdere, kura koordinē sagatavošanas grupu darbu, atzīst, ka arī septembrī vecāki turpina pieteikt bērnus. Visiem sagatavošanas grupas audzēkņiem  reizi nedēļā notiek zīmēšanas un gleznošanas nodarbība, bet papildus var izvēlēties arī māla veidošanas stundas, ko vada jaunais tēlnieks Niks Edušs un keramiķe Laima Grigone.

Izglītības iestādē ir notikušas nelielas personāla izmaiņas. No 1. septembra mākslas skolas lietvede ir Elīna Prudņikova. Pedagoģiskais sastāvs gan ir palicis nemainīgs. Direktora pienākumu izpildītāja Anita Velmunska spriež: ”Sākt divu atšķirīgu profesionālās izglītības iestāžu mācību procesu ir sarežģīti pat radošam cilvēkam.  Šādas skolas ir arī grūti vadāmas administratīvi. Mūziķi ir ļoti ekstraverti, bet mākslinieki– sevī vērsti. Mēs esam skaļāki, piesaistām sabiedrības uzmanību koncertos, sarīkojumos, konkursos, kamēr jaunie mākslinieki klusiņām darbojas savā nodabā. Sabiedrība par viņiem uzzina izstādēs. Tāda ir vizuālās mākslas specifika.  Mēs visi esam pilni apņēmības pārvarēt pārejas posma grūtības, lai Bauskā izveidotu vienotu mūzikas un mākslas izglītības iestādi. Man ir prieks par Mākslas skolā valdošo radošo gaisotni, skolotāju pozitīvo attieksmi pret pārmaiņām. Mans lielais nākotnes sapnis ir apvienotās skolas jauna ēka ar akustisko koncertzāli un izstāžu zāli.” Iztaujāta par apvienotās skolas darbības modeli, Anita Velmunska uzsver, ka mācību process norisēs tāpat kā līdz šim, bet pamazām tiks aktivizētas dažas jomas kā, piemēram, Bauskas mākslas skolas izstāžu zāles izmantošana. Būs vairāk skolēnu un profesionālu mākslinieku darbu izstāžu un koncertu, ko sniegs gan mūzikas skolas audzēkņi, gan viesmākslinieki. Jau tagad ir skaidrs, ka mācību gada noslēgumā arī Mākslas skolā tiks ieviests pateicības sarīkojums labākajiem audzēkņiem ”Kilograms mākslas”. Bauskas mūzikas skolā jau divus gadus “Kilograms mūzikas” ir viens no iecienītākajiem sarīkojumiem.

<< Decembris 2017 >>