Divi sākumi
12.09.2018

Bauskas Mūzikas un mākslas skolas mācību gads iesākas divreiz. 3.septembrī krāsainais   mācību gads tika atklāts mākslas nodaļā. Tika sumināti ne tikai 33 pirmklasnieki, kuri saņēma paleti un krāsainu skolas kalendāru,  bet arī īpaši tika godinātas mākslas skolas skolotājas Mārīte Šulce un Olita Dzelzkalēja. Mākslas nodaļā. Skolas vadība informēja par mākslas nodaļas audzēkņu sasniegumiem pagājušajā mācību gadā. Tika pasniegtas balvas un Atzinības raksti par iegūtajām vietām starptautiskajos konkursos Francijā un Polijā.

Uz skolas kāpņu margām sasēdušie nošu tauriņi, smaidi audzēkņu, pedagogu un vecāku sejās –jaunais darba cēliens sācies arī Bauskas Mūzikas un mākslas skolas Mūzikas mājā. Tā skaisto, renovēto Upmalas ielas ēku savā uzrunā nodēvēja skolas direktore Anita Velmunska. Saules pielietajā skolas priekšpagalmā pulcējās gan esošie audzēkņi, gan 24 pirmklasnieki, kas šogad spers pirmos soļus profesionālās ievirzes izglītībā, izkopjot savus dotumus kādā no skolas nodaļām. Direktore katram mazajam audzēknim dāvāja „starta komplektu”- mapi ar dienasgrāmatu, darba burtnīcām un pedagogu veidotām darba lapām. Skolas saimi uzrunāja Bauskas novada administrācijas Izglītības nodaļas vadītāja Māra Bauvare un skolas Padomes priekšsēdētāja Māra Kuļikauska. Direktores vietniece Inita Idere- Bankava vēlēja darbaprieku, pacietību un labu sadarbību jaunajā mācību gadā. Par svarīgā brīža muzikālo noformējumu rūpējās Aivas Avotiņas audzēkņi – vijolnieku ansamblis, klavieru pedagoģe Ineta Rozentāle kopā ar savu audzēkni Enzo. Pēc mācību gada atklāšanas pasākuma daudzi vecāki izmantoja iespēju izstaigāt skolu, novērtēt pozitīvās vizuālās pārmaiņas. Notika sarunas ar pedagogiem, saskaņojot jaunā darba cēliena kārtību.

Skolu ar mūziku un mākslu, kā arī ar savu vēlmi to mācīt un mācīties šogad piepildīs 306 audzēkņi un 36 pedagogi. Skola realizē arī pieaugušo, jauniešu un pirmsskolas izglītības programmas. Šobrīd notiek aktīvs grupu  komplektēšanas process, gandrīz 80 dalībnieki ir izteikuši  vēlmi apgūt mūziku vai mākslu ārpus profesionālās ievirzes izglītības.

Lai pozitīvā un sapratnes pilnā gaisotne, kas šodien valdīja skolā, saglabājas visā mācību gada garumā! Pacietību, radošumu un izdošanos visiem Mūzikas mājas iemītniekiem!